2. Други спортове
  3. Академик-НСА отпадна на четвъртфиналите на европейско клубно първенство

Академик-НСА отпадна на четвъртфиналите на европейско клубно първенство

Сборният отбор на Академик-НСА отпадна достойно на четвъртфиналите на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София, съобщиха от пресслубата на организаторите. Българите отстъпиха в най-дългия двубой от сесията на европървенеца за 2006 година Иси ле Мулино (Франция) с 0:5 срещи, след като изпуснаха общо пет мач-пойнта в два мача, а спечелиха геймове в три срещи. В първата смесената ни двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова изпусна победата срещу индонезиеца Видре Вибово и Вени Рамавати.

Сборният отбор на Академик-НСА отпадна достойно на четвъртфиналите на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София, съобщиха от пресслубата на организаторите. Българите отстъпиха в най-дългия двубой от сесията на европървенеца за 2006 година Иси ле Мулино (Франция) с 0:5 срещи, след като изпуснаха общо пет мач-пойнта в два мача, а спечелиха геймове в три срещи. В първата смесената ни двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова изпусна победата срещу индонезиеца Видре Вибово и Вени Рамавати. Българите отстъпиха в оспорван мач с 1:2 (21:19, 18:21, 11:21) след 56 минути игра. В първата част нашите наваксаха пет точки дефицит, за да спечелят. Във втория гейм Методиев и Бънова владееха инициативата до 16:16 точки, но после съперниците успяха да изравнят частите. Французите бяха по-свежи в контрагейма и спечелиха мача.

Първата ни ракета Красимир Янков отстъпи на Вибово с 0:2 (14:21, 16:21) гейма за 31 минути. Стигна се до третия двубой, в който Бънова имаше три точки за спечелване на мача, но не успя да го направи. Русенката загуби след един час и три минути на Елиза Шантьор с 1:2 (21:18, 21:23, 20:22) гейма в най-драматичната среща на цялата Шампионска лига. След като взе първия гейм, Габриела поведе във втория с 20:18. Левичарката от Франция съумя да изравни. В продължението българката стигна до трети мач-пойнт при 21:20, но не съумя да го реализира и после загуби гейма. В решителната част Бънова прояви характер и от 15:17 точки поведе с 19:17. След това обаче допусна Шантьор да изравни и да стигне до мач-пойнт. Първата ракета на Академик го отрази и отново се стигна до продължение, в което единствено умората и малшансът попречиха на българката да спечели мача. Това бе и първата загуба на Габриела Бънова в турнира на единично, след четири победи в групата.

Мъжката двойка Янков/Методиев също изтърва два мачпойнта срещу Ариф Рашиди Себастиен Венсан и отстъпи след 1:2 (24:22, 22:24, 21:19) гейма. При последната точка в мача сервисът на французите бе поне 5 см аут, но съдийката на стола го даде за добър, което предизвика недоволството на бадминтонистите ни и българската агитка. При дамските двойки Деляна Трандева и Румяна Иванова загубиха от Шантьор-Рамавати с 0:2 (11:21, 5:21) гейма за 20 минути.

Останалите резултати от четвъртфиналите"

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков