2. Други спортове
  3. АКС „Тракия” (Пд) спечели 15 от 18-те възможни медала в Стара Загора

АКС „Тракия” (Пд) спечели 15 от 18-те възможни медала в Стара Загора

Състезанието под Аязмото ще бъде трети кръг от надпреварата за купата на България на малокалибрено оръжие

13 медала от 15-те възможни, спечелиха стрелците на АКС „Тракия” (Пд) по време националния турнир на малокалибрено оръжие, който се проведе в Стара Загора. Заради финансови проблеми на родните клубове, надпреварата под Аязмото премина в камерен състав и в нея се включиха едва 3 отбора от цялата страна.

Тракийци извоюваха 4 златни отличия в 5-те дисциплини,  като единствено в упражнението 2х30 изстрела на малокалибрен пистолет при мъжете, те класираха състезател (Ангел Чонин) на второ място. В тази дисциплина първото място грабна Събин Чаушев от „Диана” (Ямбол), който отстрeля 588 т., с 12 точки повече от Чонин. Трети е също ямболия – Димитър Събев.

На малокалибрен спортен пистолет при жените в упражнението 30+30 (30 изстрела бърза стрелба и 30 изстрела прецизна стрелба) Лидия Ненчева от „Тракия” бе безапелационна с постигнатите свои 572 точки и убедително стана първа. Второто място остана за съотборничката й Моника Ботева - с 554  т., а трета е също тракийка – Пламена Бекирова.

На малокалибрена пушка при жените Ангела Недева от „Тракия” спечели шампионската титла в упражнението на 60 изстрела (20 легнала, 20 права и 20 от коляно). Тя отстреля 570 т., колкото точки взе и съотборничката си от „Тракия” Нели Танева. Трета е също тракийка – Петя Ботева.

На малокалибрена пушка при мъжете в дисциплината 3х40 изстрела тракиецът Георги Топалов очаквано грабна титлата. Той отстреля 1127 точки, с 16 повече от втория – Теодор Илиев, също от „Тракия” , с 1111 точки. Трети е също тракиец - Васил Пеев с 1095 т.

В упражнението 60 изстрела легнал също на малокалибрена пушка при мъжете, обаче Теодор Илиев се реваншира за второто ми място в предишната дисциплина и стана шампион с 588 точки. Втори с 5 т. по-малко е съотборникът му от „Тракия” Денислав Джандев с 583 т., а трети – тракиецът Георги Топалов  с 583 т.

Състезанието под Аязмото ще бъде трети кръг от надпреварата за купата на България на малокалибрено оръжие. Държавният турнир в Стара Загора бе включен от спортно-състезателния календар на Българската федерация по спортна стрелба.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година