2. Други спортове
  3. АКС „Тракия” с нови 4 шампионски титли от държавното първенство в Пловдив

АКС „Тракия” с нови 4 шампионски титли от държавното първенство в Пловдив

Пореден голям успех - 4 шампионски титли, 2 вицешампионски, 3 бронзови медала и нов национален рекорд, постигнаха младите стрелци на АКС "Тракия" (Пд) на държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за всички възрастови групи, което завърши в Пловдив.

Тракийци станаха републикански отборни шампиони на пушка и при юношите, и при девойките – младша възраст, отделно Иван Желязков и Нели Танева спечелиха шампионските титли и златните медали в индивидуалната надпревара на същото оръжие.

При юношите младша възраст Иван Желязков постигна на пушка 592 точки, който резултат го направи убедителен шампион. Втори със сребро, след пловдивчанина, остана съотборникът му от „Тракия” Васил Пеев, отстрелял 578 т. Трети е Никола Мирчев от „Левски” с 575 т.

За отборната шампионска титла на „Тракия” събра 1742 точки, с което направи нов национален рекорд на България. За този резултат помогнаха Иван Желязков – с 592 точки, Васил Пеев – с 578 т. и Живко Грозев - 572 т. Втори след тракийци, е тимът на ЦСКА с 1653 т., а третото място зае отобрът на „Левски” с  1629 т.

В турнира на пушка при девойките младша възраст, националката от „Тракия”  Нели Танева показа добра класа и постигна 391 т. – с 2 точки повече от основната й конкурентка - Мерием Авджъоглу от ЦСКА, събрала 389 т. Третото място остана за Ива Балабурова от „Левски” с 386 точки.

Отборно девойките младша на „Тракия” и тук са убедителни шампионки със също много добър резултат от 1149 т. За него помогнаха Нели Танева, направила 391 т., Ангела Недева – с 381 т. и Веселина Петкова – 377 т. Сребърните медали останаха за тима на „Светкавица” с 1115 т., а трети са момичетата от „Санел-Сандански” с 1099 т.

Голяма битка имаше в турнира на пистолет и при юношите, и при девойките младша възраст. Димитър Събев от „Диана” /Яб/ направи 561 точки и заслужено отнесе златото. Втори след ямболията, остана габровецът Михаил Иванов, отстрелял 553 т., а трети със сребърния медал остана представителят на „Тракия” Васил Петров, събрал 543 т.

Отборно на пистоет „Светкавица” с 1615 т. стана първи, като изпревари тима на ЦСКА /1583 т./. Бронзовите отличия изкова „Тракия” с 1546 т. в състав: Валентин Филипов - 513 т., Васил Петров - 543 т., Иван Томанов – 490 т.

В турнира на пистолет при девойките младша възраст пловдивчанката Димитра Христова за малко се размина с шампионската титла. Младата надежда на „Тракия” постигна 371 т., с нищожната 1 точка по-малко от Кристиана Стоянова от „Светкавица”, която отстреля  372 т. и измъкна златото. Трета е Аисел Селим с 357 т., също от "Светкавица".

Завършилият турнир под тепетата бе много силен. Както е известно, онзи ден стрелците на "Тракия" подобриха два брадясали национални рекорда, отпреди 21 години.

Държавното първенство бе генерална проверка на най-добрите наши състезатели по спортна стрелба и на практика квалификация за определяне състава на националите за Европейското първенство във Финландия.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година