2. Други спортове
  3. АКС „Тракия”(Пд) започва ударно на държавното първенство, печели 3 златни медала на старта

Стрелците на АКС „Тракия”(Пд) започнаха ударно участието си в държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие, което започна в Стара Загора

Стрелците на АКС „Тракия”(Пд) започнаха ударно участието си в държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие, което започна в Стара Загора. Тракийци спечелиха 3 златни още на старта на надпреварата, която е за всички възрастови групи и ще продължи до 19 юни.

На малокалибрена пушка, в упражнението 60 изстрела легнал, хегемонията на пловдивчани бе тотална и три тракийки си разпределиха медалите. Златото грабна националката Виктория Иванчева, отстреляла 588 т, а второ място остана за съотборничката й от  АКС „Тракия”(Пд) – също националката Петя Луканова, останала с  586 т.   Трета е Виктория Петкова с 578 т.

На пушка при жените, в упражнението 3х20 (20 легнал,20 прав и 20 от коляно, Виктория Иванчева отново бе най-добра и стана шампионка. Тя постигна 572 точки, колкото и съотборничката й АКС „Тракия”(Пд) Виктория Петкова. Бронзът отиде за Янина Станчева от ,,Светкавица" – Търговище, с 571 т.

При мъжете на малокалибрена пушка,  в упражнението 60 изстрела легнал, стрелец №1 на България за миналата година Антон Ризов от АКС „Тракия”(Пд), нямаше достойна конкуренция и очаквано стана държавен шампион. Тони показа, че се намира в много добра спортна форма преди Олимипадата и отвя опонентите си убедително, като постигна резултат 695.4 т. Втори  остана великотърновецът Добрин Буров  от тима на „Етър” с 693.1 т. Бронзът е за друг представител на АКС „Тракия”(Пд)- Теодор Илиев, с 692.6 т.

В упражнението 3х40 на пушка  Иван Йорданов от ЦСКА стана шампион с 1152 т., като изпревари 4 точки Добрин Буров  „Етър” , останал с 1148 т.

В държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Стара Загора, АКС „Тракия”(Пд) ще се представи с над 70 свои състезатели.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година