3. Александър Костадинов беше избран за най-добър борец на 2014 г.

Александър Костадинов беше избран за най-добър борец на 2014 г.

Негови подгласници са Тайбе Юсеин и Станка Златева, треньор на годината е Армен Назарян

Александър Костадинов беше избран за най-добър борец  на 2014 г.
Александър Костадинов беше избран за борец номер 1 на 2014 година на церемония днес. Подгласници на Европейския шампион по класическа борба в категория до 57 кг станаха Тайбе Юсеин и Станка Златева.

Юсеин е единствената българска състезателка,която спечели медали на Световно и на Европейско през изминалия сезон. В категория до 60 кг тя стана трета и на двата шампионата. Станка Златева пък спечели Европейската титла в категория над 75 кг.

За треньор на годината беше обявен от Българската федерация по борба Армен Назарян - старши треньор на българския национален отбор за мъже. На второ място остана Серафим Бързаков- старши треньор на жените, а трети е Валентин Райчев - старши треньор на мъжкия национален отбор по свободна борба.

За пробив в световния спорт беше отличен Кирил Милов - европейски шампион за кадети в категория до 85 кг и сребърен медалист от младежките олимпийски игри.

За най-успешно представил се млад състезател беше отличена европейската шампионка за девойки и бронзова медалистка от Световното първенство в категория до 44 кг Миглена Селишка.

За най-голям междунвароден принос БФ по борба отличи Клуб по борба Левски (София) за жени и клуба по борба Миньор (Перник) в класическия стил.
Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024