2. Други спортове
  3. Александър Костадинов и Леонид Базан спечелиха титли на „Никола Петров“ и „Дан Колов“

Александър Костадинов и Леонид Базан препасаха златните пояси съответно на „Никола Петров" и „Дан Колов". Двамата спечелиха титлите в своите категории в първия ден на едноименния турнир в зала „Универсиада".

Костадинов записа 5 убедителни победи преди да триумфира в кат. до 59 кг на класическия стил. Базан също преодоля сериозни съперници преди да стигне до златото в кат. до 74 кг на свободния стил. За най-добра наша състезателка на „Дан Колов" бе обявена Тайбе Юсеин.

В последния ден на турнира и тримата ни финалисти при мъжете загубиха срещите си.

В класическия стил Николай Байряков, който през деня направи много силни борби, на финала в кат. до 85 кг падна инфарктно от украинеца Жан Беленюк, трети от Евро 2012 с 1:2 точки и остана със сребро.

„Сребърен" е и Мирослав Киров, който бе спрян от азера Руслан Дибиргагаджиев - 2:7 в кат. до 70 кг на свободния стил. Със сребро се окичи и Борислав Новачков в кат. до 65 кг на свободния стил,след като отстъпи пред световният вицешампион Гомез (Пуерто Рико) с 2:7.

В женския финал световната вицешампионка Тайбе Юсеин спечели титлата без борба, след като съперничката й в кат. до 63 кг не излезе поради лекарска забрана.

Двама национали спечелиха бронзовите медали в днешния ден - Константин Стас (66 кг, кл. стил) и Любен Илиев (97 кг, св. стил).

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София