2. Други спортове
  3. Александра Пехливанова е световна вицешампионка

Александра Пехливанова е световна вицешампионка

Тя се представи отлично на световните училищни първенства по шахмат в Родос

На остров Родос в Гърция от 14-ти до 22-ри април се проведоха световните училищни първенства по шахмат. България бе представена от осем състезатели – четири момичета и четири момчета. Изключителен успех в групата до 11 години постигна Александра Пехливанова от ШК Пловдив! С 6,5 точки от изиграните 9 партии пловдивската състезателка се окичи със сребърен медал. Александра е лидер по международен рейтинг у нас в своята възраст, нещо повече – тя е трета по този показател сред девойките до 14 години.

Преди два месеца тя стана шампионка в родното училищно първенство със стопроцентов резултат, а през миналата година се окичи с държавните титли при момичетата до 10 години във всички дисциплини. Успехът на Александра Пехливанова е закономерен плод на системна работа, талант и преследване на високи спортни цели. Призово е класирането и на Нора Рашева от СКШ Плевен XXI. След стабилен старт и известни колебания в средата на дългата и трудна дистанция, плевенчанката финишира уверено с две победи и едно реми, за да подпечата с 5,5 точки шестото място в света сред девойките до 15 години.

Поздравления за момичетата, за техните треньорки и за клубовете им!

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков