2. Други спортове
  3. Алианц изпраща Живко Тенев и Трифон Сидеров в Сейнт Андрюс

Алианц изпраща Живко Тенев и Трифон Сидеров в Сейнт Андрюс

На 2 юни 2012 финалът на веригата се проведе в Пирин Голф & Кънтри Клуб и най- добрите голфъри, които ще представят страната ни в Сейнт Андрюс, станаха известн

След успехите, които имаше Алианц Голф Оупън миналите две години, през 2012 серията голф турнири се провежда на три игрища- Блексирама, Тракийски скали и  Пирин Голф & Кънтри Клуб. С организирането  на голф турнири “Allianz Golf Open” се запазва традицията Алианц България да превръща подкрепата на различни видове спорт в дългосрочна и целенасочена стратегия.

На 2 юни 2012 финалът на веригата се проведе в Пирин Голф & Кънтри Клуб и най- добрите голфъри, които ще представят страната ни в Сейнт Андрюс, станаха известни.  Впечатлени от престижната награда – Участие на голф турнира на Алианц на легендарното игрище Сейнт Анрюс в Шотландия, запалените играчи преодоляха всички препятствия. Във финалния кръг участие взеха 60 голфъра, сред които не липсваше присъствието на известни дипломати.

Форматът на финалния турнир е Строукплей за първа дивизия, а останалите участници играха Индивидуален Стейбълфорд.

Един от най-добрите голфъри в България Живко Тенев спечели голямата награда в първа дивизия с общ резултат 9 точки от трите кръга и ще представи България на легендарното игрище в Сейнт Андрюс. ( 22 Стейбълфорд точки на 1-ви кръг, 50 точки на 2-ри кръг и 81 удара в Индивидуалното състезание ).

„ Голф турнирите от веригата Алианц Голф Оупън са едни от най- трудните в България, заложена е голяма награда към която всеки голфър се стреми „ каза г-н Живко Тенев, един от голфърите,които спечелиха право да отидат в Сейнт Андрюс.

Втората престижна награда спечели Трифон Сидеров с общ резултат 130 от квалификационните кръгове. ( 38 Стейбълфорд точки на 1-ви кръг, 52 точки на 2-ри кръг и 40 точки в Индивидуалното състезание ).

„Само един истински голфър може да разбере какво означава тази награда, до отидеш в родината на голфа. След силните ветрове на квалификационните кръгове, днес времето беше страхотно, а резултатът също.” сподели г-н Трифон Сидеров, член на Пирин Голф & Кънтри Клуб.

Победители в трите дивизии в трети и финален кръг от Алианц Голф Оупън станаха: Първо място в дивизия А ( хендикап до 12.4 ) със 72 удара / нетен резултат / спечели Александър Евтимов, който имаше реални шансове да се бори за голямата награда ако имаше участие в трите квалификационни кръга. Втори със 74 удара / след приспадане на хендикапа / се класира Радослав Рашев, който изигра игрището със 78 удара, а на трето място е победителят на голямата награда Живко Тенев със 75 удара.

В дивизия Б първи стана Райчо Ангелов с 44 нетни Стейбълфорд точки, следван от младежа Николай Савов с хендикап 18.4 / 37 точки / и Продан Щерев / 37 точки /.

В трета дивизия първи се класира Трифон Сидеров с 40 точки и хендикап 22.1, следван от Мирела Бласиус / 40 нетни Стейбълфорд точки / и Тодор Чаков / 40 нетни Стейбълфорд точки /.

Церемонията по награждаването се проведе в ресторанта на Клубната сграда от Изпълнителния Директор на Алианц България- Димитър Желев.

„Без всички Вас серията турнири Алианц Голф Оупън нямаше да се състой. Интересът  към веригата всяка година набира все повече популярност и посещаемост, съревнованието беше наистина оспорвано. Последният флайт, който предаде скор картите си обърнаха финалното класиране.”  каза Димитър Желев.

През изминалите две години екипът на Пирин Голф & Кънтри Клуб доказа, че е готов за успеха и за събития от международен характер. Надяваме се трети кръг на  Алианц Голф Оупън да е доставил удоволствие и положителни емоции на всички участници, както пожела г-н Желев при откриването на турнира.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година