2. Други спортове
  3. Ана-Мария Стоилова спечели титлата при жените на държавното по аеробна гимнастика

При мъжете шампион стана Антонио Папазов (АМД Пловдив)

Ана-Мария Стоилова от клуб АМД (Пловдив) спечели титлата при жените на държавното първенство по аеробна гимнастика, което се проведе в хотел "Самоков" в Боровец. Втора и трета са съответно Емилия Будинова (Левски Йова спорт) и Надя Паунова (СК Самоков). Стоилова и Будинова ще представят България на Световната купа по аеробика за мъже и жени, която ще се проведе от 1-и до 3-и май на Боровец.

При мъжете шампион стана Антонио Папазов (АМД Пловдив), а втори е Михаил Лучански (СК Тонус Кюстендил). Антонио Папазов и Ана-Мария Стоилова (АМД Пловдив) триумфираха при смесените двойки, а след тях останаха Михаил Лучански (СК Тонус) и Надя Паунова (СК Самоков).

На Световната купа ще стартират също Антонио Папазов при мъжете и Папазов/Стоилова при смесените двойки. Двамата са световни шампиони във възраст 15-17 години, а тази година за пръв път участват при мъжете и жените.

В категория 15-17 години при девойките призовата тройка на шампионата е Дарина Пашова (Мега спорт Хасково), Минна Ангелова (АМД Пловдив) и Синтия-Мари Ангелова (СК Самоков).

Пир юношите победител е Тихомир Баротев (Виолена, Хасково), а втори - Ангел Казаков (СК Самоков). Шампиони при смесените двойки са Тихомир Баротев/Ива Ангелова (Виолена Хасково), а сребърни медалисти са Анита Гаврилова и Ангел Казаков (СК Самоков).

При тройките триумфираха Симона Благоева, Габриела Черкезова и Дарина Пашова (Мега спорт Хасково), а при групите - Анита Гаврилова, Синтия-Мари Ангелова, Ива Ангелова, Тихомир Баротев и Ангел Казаков (СК Самоков и Виолена Хасково). Шампионка в групата 12-14 години е Дамла Арабаджи (Мега спорт Хасково), при тройките победиха Моника Мишева, Дамла Арабаджи и Християна Кайрякова (Мега спорт), а при групите - Весела Тенева, Пламена Демерджиева, Веселина Райчева, Лъчезара Стамова и Моника Тютюкова (АМД Пловдив).

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024