2. Други спортове
  3. Анахайм удари Едмънтън със 7:3, Питсбърг падна у дома въпреки гол и асистенция на Сидни Кросби

Анахайм удари със 7:3 аутсайдера в Западната конференция Едмънтън и се доближи на една точка от 8-та и последна позиция за участие в плейофите, съобщи официалният сайт на Лигата

Анахайм удари със 7:3 аутсайдера в Западната конференция Едмънтън и се доближи на една точка от 8-та и последна позиция за участие в плейофите, съобщи официалният сайт на Лигата.

Патоците от Калифорния имат 67 точки и се нареждат на 10-о място, докато 8-то си поделят Детройт и Далас с по 68. С тези мачове започва двуседмичната пауза в Лигата, когато звездите от НХЛ ще се присъединят към националните си отбори за участие в Олимпийския хокеен турнир.

Райън Гецлаф вкара два гола за Анахайм и подаде за още два. Саку Койву, Скот Нидермайер, Кори Пери, Джордж Парос и Кори Райън също се разписаха за успеха на гостите, а ответните три шайби бяха дело на Райън Потулни, Ертън Моро и Любомир Вишновски. Едмънтън Ойлърс остава и най-слабият отбор в НХЛ в момента.

Кайл О'Райли и Мартин Ерат бяха точни при изпълнението на дузпите за Нешвил Придейтърс, който се наложи с 4:3 над Питсбърг. Капитанът на канадския национален отбор Сидни Кросби вкара гол и подаде за още един, а с попадението си изравни Алекс Овечкин на върха в ранглистата при стрелците в Лигата, а веднага след мача замина за Ванкувър.

В рамките на 7 минути в третата част Отава изкова победата си с 4:3 над Айлендърс, като това стана благодарение на головете на Алексей Ковальов, Джейсън Спеца и Майк Фишер. За отборът от канадската столица се разписа също така и Ярко Рууту, а тимът регистрира 14-а победа в последните си 16 мача. Така в последния кръг преди старта на олимпийския турнир Отава има 76 точки и води в класирането в Североизточната дивизия.

Чикаго Блекхоукс скъси аванса на Сан Хосе на върха в Западната конференция на две точки, след като се наложи с 5:4 над Калъмбъс след изпълнение на дузпи. Победата донесе Трой Броуър при четвъртите дузпи, а Чикаго има 87 точки. За тях Джейк Доуъл и Патрик Шарп вкараха по един гол и подадоха за още един, като Брайън Бикел също се разписа в редовното време.

Първа победа от три седмици постигна тимът на Минесота. На собствената си площадка те надделяха с 6:2 над водача в Северозападната дивизия Ванкувър Кенъкс. 11 минути преди края на срещата домакините водеха с 5:1, като последните три гола отбелязаха при числено превъзходство.
Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"