2. Други спортове
  3. Анастасия Киссе пета на финала на топка

Анастасия Киссе пета на финала на топка

Българката Анастасия Киссе се класира пета на финала на топка при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в германския град Бремен

Българката Анастасия Киссе се класира пета на финала на топка, другата българка Диляна Боцева е шеста на финала на бухалки при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в германския град Бремен, предаде Дарик.

Анастасия Киссе изигра отлично съчетание с топка и получи пета оценка от 25.100 точки. Тя бе с първи стартов номер и игра с висока температура.

На бухалки Диляна Боцева също игра страхотно и с оценка от 23.900 точки се нареди шеста.

Европейската титла на топка спечели Александра Меркулова (Русия) с 26.675 точки. Втора е Лала Юсифова (Азербайджан) с 25.650 точки, а трета - Яна Бережко-Марграндер (Германия) с 25.475 точки.

На бухалки първа е Валерия Ткаченко (Русия) с 25.400 точки пред Арина Шаропа (Беларус) с 25.350 точки и Олександра Гридасова (Украйна) с 25.250 точки.

България завърши на четвърто място в отборното класиране при девойките с актив от 97.850 точки.

Европейски отборен шампион е Русия със 103.000 точки пред Беларус със 102.950 точки и Германия с 99.175 точки.

Днес европейското първенство завършва с финалите на отделните уреди при ансамблите жени с участието на България, както и с олимпийската квалификация за младежките игри в Сингапур през август тази година при девойки индивидуално и девойки ансамбли.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"