2. Други спортове
  3. Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс"

Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс"

Той печели за четвърта поредна година Купа "Евроинс" с 56 точки от 60 възможни

Анатоли Атанасов спечели Купа "Евроинс" от веригата по шахмат след финалния турнир в Плевен. Това съобщиха домакините на състезанието от спортния клуб по шахмат "Плевен 21". Той печели за четвърта поредна година Купа "Евроинс" с 56 точки от 60 възможни. Анатоли зае съответно първо, второ и четвърто място на проведените три турнира през годината и така успя да натрупа най-много точки за генералното класиране. Втори е Цако Иванов с 48 точки, а трети - Давид Цветанов с 46 точки. Купата за най-малките до 10 години получи Валентин Митев, който от трите си участия събра 28 точки за генералното класиране.

В последното състезание в Плевен участваха шахматисти от Плевен, Червен бряг и Варна. В групата на начинаещите в конкуренцията на 11 деца от школата на СКШ "Плевен 21", състезанието спечели първокласникът от НУ "Отец Паисий" Пламен Василев.

В група А убедителна победа постигна Симонета Иванова. 16-годишната ученичка от МГ "Гео Милев" се наложи с 5 точки от 6 възможни, побеждавайки в последния кръг основния си конкурент Анатоли Атанасов. Това бе тяхната последна проверка преди заминаването им с националния отбор на световното първенство в Обединените Арабски Емирства. От 17 до 29 декември двамата млади шахматисти от Плевен ще представят страната ни на най-престижния световен форум като държавни шампиони за 2013 г.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София