2. Други спортове
  3. Анатолий Атанасов спечели втори турнир от шахматната верига „М-Тел Мастърс Джуниър”

Плевенчанинът стана първи на завършилото през уикенда състезание, чийто домакин бе Ловеч.

Анатолий Атанасов спечели втори турнир от детската шахматна верига „М-Тел Мастърс Джуниър”. Плевенчанинът стана първи на завършилото през уикенда състезание, чийто домакин бе Ловеч.

81 деца до 14 г. премериха сили за голямата награда – лаптоп, осигурен от спонсорите и организаторите от „Каиса чес мениджмънт”. Атанасов събра 6.5 точки и вече има два преносими компютъра, след като в края на миналата година спечели и турнира в Ямбол.

Втора с 6 т. стана Цвета Галунова от Велико Търново. Тя спечели и квотата да играе на финалния турнир, който ще бъде в София по време на петото юбилейно издание на „М-Тел Мастърс”.

Четирима от 6-те участника във финала вече са известни. Това са европейският шампион Киприян Бербатов, Анатолий Атанасов, Иван Гарнизов и Цвета Галунова. Последните двама участника в големия финал ще станат ясни след петия турнир от веригата, който ще се проведе на 16 май в София.

Победителят в детската верига ще бъде излъчен на 17 май. Финалните битки са в стъкления павилион, който ще бъде монтиран пред Народния театър „Иван Вазов” за „М-Тел Мастърс 2009”.

Фотоколаж: home.aubg.bg

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков