2. Други спортове
  3. Андрей Амадор спечели XIV етап от колоездачната обиколка на Италия

Андрей Амадор спечели XIV етап от колоездачната обиколка на Италия

Колоездачът от Коста Рика триумфира в първия планински етап, който финишира на височина 2001 метра над морското равнище

Колоездачът от Коста Рика с руски произход Андрей Амадор спечели 14-тия етап от колоездачната обиколка на Италия и първи планински етап, който финишира на височина 2001 метра над морското равнище. В 14-тия етап канадецът Райдър Хеседал отне розовата фланелка на лидер в главното индивидуално класиране на испанеца Хоаким Родригес, който се състезава за руския отбор "Катюша".

Костариканецът Андрей Амадор, чиято майка е рускиня, изпревари със спринт в Червиниа чеха Ян Барта и италианеца Алесандро Де Марки, като тримата дълго време въртяха самотно педалите пред основната група. Андрей Амадор /Коста Рика/ спечели етапа - 206 километра от Кераско до Червиниа, с време 5 часа, 33 минути и 36 секунди пред Ян Барта /Чехия/ - същото време, Алесандро Де Марки /Италия/ - на 2 секунди, Райдър Хеседал /Канада/ - на 20 секунди.

Канадецът Райдър Хеседал, който атакува в последните четири километра на етапа, се класира на четвърто място на 26 секунди пред основната група и излезе начело в главното индивидуално класиране. След 14-тия етап Райдър Хеседал /Канада/ е начело в главното индивидуално класиране с 59 часа, 55 минути и 28 секунди, следван от Хоаким Родригес /Испания/ - на 9 секунди, Паоло Тиралонго /Италия/ - на 41 секунди, и др. Утре, неделя, ще бъде пробяган 15-тият етап - 169 километра от Бусто Арсизио до Леко.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година