2. Други спортове
  3. Англичани доминираха в Боровец, най-авторитетното състезание по планинско колоездене завърши изключително оспорвано

137 от най-добрите байкъри в Европа и от България взеха участие в най-авторитетното състезание по планинско колоездене - Borovets Open Cup 2013

137 от най-добрите байкъри в Европа и от България взеха участие в най-авторитетното състезание по планинско колоездене - Borovets Open Cup 2013. В продължение на три дни участниците дадоха най-доброто от себе си и показаха завидна класа и умения.

В оспорвания клас UCI 1, победата извоюва англичанинът Роб Смит, като втори и трети останаха неговите сънародници Alex Bond и Gregory Brunache. С невероятен финален спринт Смит успя да грабне победата. От българското участие в тази категория предна позиция спечели Росен Ковачев финиширайки 7-ми.

30 участници стартираха в авторитетната категория, като разликите във времената бяха през няколко секунди. В състезанието взеха участие байкъри от Англия, Испания, Италия, Франция, Румъния, Украйна и България.

3.Христо Тодоров(True Riders)

Отлична оценка за организацията даде комисарят на Международната федерация по колоездене Дразен Оресцанин. Хърватинът определи трасето в Боровец, като едно от най-добрите в Европа и беше категоричен, че курорта може да приеме състезание от световна купа, дори и да бъде успешен домакин на Световно първенство.

Над 2000 човека през всичките дни дойдоха да гледат финалите, а състезанието премина без сериозни инциденти, въпреки падналия дъжд в последните часове.

„Щастлив съм от първото място, много трудно състезание. Всички бяха много подготвени и с радост бих дошъл в България, защото за мен Боровец е едно от най-прекрасните места за каране. Въпреки дъжда, организацията ви беше отлична и ще споделя моите впечатления на приятели си в Англия, а и в цяла Европа.” - заяви Роб Смит.

На 19 август в Боровец ще се проведе първия професионален курс за планински колоездачи, като обучаващи ще бъдат част от елитните състезатели взели участие в днешната надпревара.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София