2. Други спортове
  3. Анна Дементиева стана европейска шампионка по спортна гимнастика

Анна Дементиева стана европейска шампионка по спортна гимнастика

Дементиева събра сбор от 57, 475 точки и донесе 13-та титла на Русия от многобой при жените на европейско първенство.

Рускинята Анна Дементиева стана абсолютна европейска шампиона по спортна гимнастика за жени, след като спечели титлата в многобоя на шампионата на Стария континет в германската столица Берлин, предаде БТА. Дементиева събра сбор от 57, 475 точки и донесе 13-та титла на Русия от многобой при жените на европейско първенство. Втора остана представителката на домакините Елизабет Зайц с 56,700 точки, а трета е румънката Елена Рачеа с 56.600 точки. Бившата европейска шампионка от Амстердам'07 италианка с български произход Ванеса Ферари завърши шеста с 55.475 точки.

Победителката в квалификациите - абсолютната световна шампионка Алия Мустафина (Русия) отпадна от състезанието в многобоя, след като получи травма на коляното при приземяването си след първия уред - прескок. Все пак тя получи най-високата оценка на прескок - 15.375, но заради травмата приключи участието си на първенството. По програма днес и утре са финалите на отделните уреди при мъжете и при жените.