2. Други спортове
  3. Ансамбълът излиза за триумф на европейското

Ансамбълът излиза за триумф на европейското

Българките в тройката на отборната надпревара

Българският ансамбъл се оформи като основен фаворит за златото в многобоя на европейското първенство в Гуадалахара (Испания), след уникална игра на първия уред – 5 обръча, което донесе на момичетата рекордно висока оценка вчера.

Те плениха публиката не само със сложността на композицията си, но и със сърцата игра и настроение и заслужено бяха подкрепяни бурно от трибуните.

Днес момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска излизат с амбицията най-малко да повторят изявата си и дори да подобрят рекорда си в оценките, който вече е 23,100 т.

След първия състезателен ден пък тимът на България е със сбор от 88.325 т. и е втори във временното класиране в отборната надпревара.

Преди нашите е Русия, които се откъснаха далеч напред със сбор от 93.650 т. и почти няма шанс тази разлика да бъде заличена. Отборният медал е сбор от оценките на ансамбъла в двете съчетания за многобоя, както и 6-те най-силни оценки при девойките в квалификациите.

Трети сред тимовете са момичетата на Украйна със сбор от 86.225 т., а четвърти - Италия, който има сбор от 85.800 т. Именно тези четири отбора оформят най-силния поток Е, който днес ще стартира в 18.25 ч. българско време с изпълненията на бухалки и ленти при девойките и съчетанието с 3 топки и две въжета при ансамблите.

В края на деня ще се знаят медалистите отборно, както и медалистите при ансамблите за многобоя на европейското първенство, както и ще бъдат определени финалистите при ансамблите и финалистите при девойките на бухалки и лента.

ПРОГРАМА НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВОТО ПО ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА ЗА 02.06. - СЪБОТА

10.00 - 11.25 ч. - девойки поток А1 - бухалки и лента (които няма да участват в отборната надпревара, а ще се борят само за класиране на финали на уредите)

13.10 - 14.25 ч. - поток А отборно - класиралите се от 21-во до 17-то място от първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета

14.30 - 15.30 ч. - поток В отборно - класиралите се от 16-то до 13-то място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета

16.15 - 17.15 ч. - поток С отборно - класиралите се от 12 до 9 място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета

17.20 - 18.20 ч. - поток D класиралите се от 8-мо до 5-то място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета

18.25 - 19.25 ч. - поток Е С УЧАСТИЕТО НА БЪЛГАРИЯ (Татяна Воложанина - бухалки и лента, Анна Келман - бухалки и Елизабет Йовчева - лента), Русия, Украйна и Италия - класиралите се от 4-то до 1-во място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета

18.30 ч. - награждаване - отборно и ансамбли многобой

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година