2. Други спортове
  3. Ансамбълът ни остана без медал на уредите за СК в Италия

Ансамбълът ни остана без медал на уредите за СК в Италия

Воложанина седма на лента, Николова осма на бухалки в Пезаро

Ансамбълът на България по художествена гимнастика, на който се възлагат големи надежди за олимпийските игри в Токио, записа чувствително отстъпление по време на състезанието за Световната купа в Пезаро (Италия). Вчера Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха сребърни медали, след като останаха зад включилия се в турнира фаворит Русия.

Днес момичетата на треньора Весела Димитрова и на асистента й Михаела Маевска отбелязаха още чувствителен срив в резултатите и останаха без медали и в двата финала. В съчетанието с 5 топки българският ансамбъл получи оценка 42.800 и зае пето място след допусната грешка. На първо място се класира Италия (46.950), пред Русия (45.350) и силния ансамбъл на Япония (43.800). "Това е първото съчетание, в което нашите момичета допускат грешка, не са машини, все пак!", бе коментарът в профила във "Фейсбук" на федерацията ни по художествена гимнастика.

Във второто съчетание за деня - за три обръча обръчи и два чифта бухалки, петорката ни се представи една идея по-добре и зае четвърто място (41.100). Златото отново е за Италия (44.150), среброто е за Русия (43.200), а бронзът - за Израел (41.600).

В индивидуалните състезания не участваха най-силните ни представителки - Боряна Калейн и Катрин Тасева. С оценка 20.750 Татяна Воложанина остана на седмо място на лента. Тук първа е рускинята Арина Аверина (24.700). Стилияна Николова пък зае осмата, последна позиция на бухалки с 22.400. Златото тук отново е за Арина Аверина.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"