2. Други спортове
  3. Ансамбълът ни за девойки на пето място в Будапеща на бухалки

Ансамбълът ни за девойки на пето място в Будапеща на бухалки

Шампион стана фаворитът Русия

Ансамбълът на България за девойки завърши на пето място във финала на 5 чифта бухалки на Европейското първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща.

Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Везирска, Биляна Писова и Бояна Гелова получиха оценка от 16.100 точки за съчетанието си.

Шампион стана фаворитът Русия с 16.950 точки, следван от Италия с 16.700, Израел с 16.600 и Беларус с 16.300.

Състезателките в индивидуалната надпревара Катрин Тасева и Невяна Владинова завършиха съответно на 4-ото и 8-ото място във финалите на обръч. Тасева игра много стабилно и получи оценка от 17.450, което я нареди непосредствено до медалистките.

Владинова обаче допусна някои неточности в съчетанието си и затова получи 16.050. На първо място се класира Дина Аверина от Русия с 18.200. Тройката допълниха Александра Солдатова (Русия) с 18.150 и Линой Ашрам (Израел) с 17.975.

Днес ще се изиграят и финалите на топка, бухалки и лента.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова