2. Други спортове
  3. Антоанета Стефанова дели 9-33-то място на европейското първенство по шахмат след 4-тия кръг

Бившата световна и европейска шампионка Антоанета Стефанова направи реми с Мария Музичук в мач от 4-ия кръг на европейското първенство по шахмат, което се провежда в Риека

Бившата световна и европейска шампионка Антоанета Стефанова (черни фигури) направи реми с Мария Музичук (Украйна) в мач от 4-ия кръг на европейското първенство по шахмат, което се провежда в Риека.

С актив от 3 точки от 4 кръга Стефанова дели 9-33-о място във временното класиране сред 158
участнички.

В друга среща Адриана Николова също направи реми с Адриана Мръвова (Словакия). Ива Виденова пък загуби от Арена Крушка (Русия).

При мъжете бившият селекционер на българския национален отбор Кирил Георгиев победи с черните фигури Драган Солак (Сърбия).

В друга партия младият български гросмайстор Иван Чепаринов с белите фигури победи Астенго Корадо (Италия).

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"