2. Други спортове
  3. Антоанета Стефанова спечели Европейска клубна купа

Антоанета Стефанова спечели Европейска клубна купа

Бившата световна и европейска и настояща европейска индивидуална вицешампионка Антоанета Стефанова постигна 4,5 точки от 6 възможни

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели женската Европейска клубна купа 2011 с руския отбор AVS от Краснотуринск. Българската шахматистка е победител на първа дъска при жените след изключително успешна и впечатляваща игра срещу водещите шахматистки. Бившата световна и европейска и настояща европейска индивидуална вицешампионка Антоанета Стефанова постигна 4,5 точки от 6 възможни, като постигна победи срещу настоящата световна шампионка китайката Хоу Ифан, Нана Дзангнидзе, Елина Даналиян и ремита срещу Наташа Бойкович, Александра Костенюк и Наталия Жукова.

Добро класиране записа шампионът на България при мъжете - ШК"Найден Войнов" от Видин. Българските шахматисти, които в началото на турнира заемаха 22-ро място, завършиха с победа срещу отбора на Марсилия с 4:2 и се класира на 15 място с 9 точки. Мъжката Европейска клубна купа 2011 спечели отборът на Сант-Петербурската шахматна федерация.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година