2. Други спортове
  3. Антоанета Стефанова заема девето място в класирането на турнир в Гърция

Антоанета Стефанова заема девето място в класирането на турнир в Гърция

Световната шампионка по ускорен шахмат завърши реми с белите фигури с Владислав Боровиков (Украйна) в шестия кръг

Световната шампионка по ускорен шахмат Антоанета Стефанова заема девето място в класирането след партиите от шестия кръг на международния шахматен турнир в гръцкия град Палеохора.

Българката завърши реми с белите фигури с Владислав Боровиков (Украйна) в шестия кръг и има актив от 5.0 точки. С 5.5 точки начело в класирането е Александър Харитонов (Русия). Шампионката на България Ива Виденова е на 13-та позиция с 5.0 точки.

В турнира участват 217 шахматисти от 28 държави. Той се в девет кръга по швейцарска система и ще завърши на 23-ти юли.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година