2. Други спортове
  3. Антон Ризов спечели националния предколеден турнир в Пловдив

Антон Ризов спечели националния предколеден турнир в Пловдив

Най-добрият български стрелец в момента – Антон Ризов, спечели националния предколеден турнир в Пловдив на малокалибрено оръжие, организиран от АКС "Тракия" (Пд)

Най-добрият български стрелец в момента – Антон Ризов, спечели националния предколеден турнир в Пловдив на малокалибрено оръжие, организиран от АКС "Тракия" (Пд). Класата на топстрелеца на тракийци бе очевадна и 25-годишният пловдивчанин с лекота стана шампион при мъжете на традиционното си оръжие – пушка. Ризов отстреля 598 точки от 600 възможни и изпревари с разлика основните си конкуренти – Иван Йорданов от ЦСКА и съотборника си – Георги Топалов, останали втори и трети.

На пистолет пловдивчани също доминираха. При девойките трите националки на "Тракия" (Пд) - Лидия Ненчева, Димитра Христова и Мария Гайдаджиева са разпределиха медалите. Ненчева стана шампионка с 196.7 точки, а вицешампионка на малка разлика - Христова с 187 т. Третото място остана за Гайдаджиева, отстреляла 168,8 т.

При жените на пистолет трите представителки на „Левски” бяха безапелационни - Виолета Георгиева постигна 380 т и стана първа, а Йорданка Запрянова с 364 т. остана на второто място. Трета е също левскарка – Любомира Симеонова с 362 т.

В надпреварата при мъжете на пистолет Иван Петков от "Тракия" (Пд) за малко изпусна шампионската титла и с 201 точки остана втори, след  представителя на ЦСКА – Самуил Донков, постигнал 202, 4 т. Трети със 172.3 точки е Владимир Владимиров, също от ЦСКА.

При юношите на същото оръжие – пистолет, представителите на „Тракия” бяха с класа над съперниците си и заслужено си разпределиха призовите три места и медалите. Шампион тук стана Георги Георгиев със 173,8 точки, пред съотборника си от „Тракия” – Валентин Филипов със 167,7 т. Трети е също тракиец - Красимир Манов, със 147 т.

Към тези медали „Тракия” спечели и други 12 отличия от предните дни на турнира – 5 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала, което отново демонстрира тоталната доминация на пловдивските стрелци в почти всички възрастови групи.

Предколедният турнир в Пловдив събра почти всички най-добрите състезатели на повечето водещи стрелкови центрове в страната.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова