2. Други спортове
  3. Армен Назарян: Плаках и останах без глас за сина ми

Армен Назарян: Плаках и останах без глас за сина ми

По-трудно е да затвърдиш успехите си, казва именитият татко на наследника си

Плаках и останах без глас, емоционално разкри двукратният олимпийски шампион по борба Армен Назарян часове след европейската титла на неговия син Едмонд.

16-годишният талант спечели първи голям трофей. Той завоюва златото на шампионата в Скопие (Македония) след драматичен финал срещу азера Гурбан Гурбанов (3:3) в кат. до 45 кг класически стил.

„Много съм горд и щастлив - добави пред „България днес" Назарян. - Крушата не пада по-далеч от дървото. Еди си повярва. Показа голям дух и воля, въпреки че изоставаше в резултата."

Армен Назарян мотивирал с много силни думи Еди непосредствено преди излизането на тепиха.

„Казах му, че неговата фамилия ще му донесе на 50% победата, а останалите 50% са от него. Обясних, че е важно да почувства дали съперникът се страхува и да го мачка", разказа Назарян.

Финалът за титлата можеше да има и друг развой. На два пъти Армен Назарян и другият треньор в ъгъла Николай Дачев хвърляха символичния зар, с който се иска видеопреразглеждане. И при двата случая точките бяха променени в полза на българина.

Непосредствено след края на двубоя Назарян хвърли във въздуха своя син. „Лесно се става европейски шампион, но е много по-трудно да затвърдиш - разсъждава Назарян. - Останалите не трябва да си кажат, че е взел случайно златото."

Легендата Армен печели първата си европейска титла при мъжете през 1994 г. в Атина. Следват още пет златни медала от шампионати на Стария континент, три световни и две олимпийски корони.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година