2. Други спортове
  3. Армстронг 10-и в пролога на Калифорния

Армстронг 10-и в пролога на Калифорния

Седемкратният победител в Тур Дьо Франс Ланс Армстронг завърши на 10-о място в пролога на колоездачната обиколка на Калифорния в първото северноамериканско състезание след завръщането си към големия спорт.

Армстронг, който дебютира в Австралия след пенсионирането си, покри контролната дистанция на пролога за 4 минути 37.17 секунди – на 4.2 секунди след победителят Фабиан Канселара от Швейцария.

Канселара, който е бивш двукратен носител на световната титла в състезанията по часовник покри 3.9-километровото трасе за 4:32.9 секунди, американецът Ливай Липхаймер, двукратен шампион в надпреварата записа 4:34.14. Трети остана американецът Дейвид Забриски с 4:35.55.

Детронираният шампион от Тур Дьо Франс Флойд Ландис, който се състезава за първи път след двегодишното си наказание за употреба на допинг, остана 90-и. Карлос Састре се движи на 114-а позиция в първата си обиколка на Калифорния.

Деветдневното състезание ще продължи днес със 173.2-километров етап от градчето Дейвис до Санта Роса.

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков