2. Други спортове
  3. Артьом Силченко завладя леговището на чудовището

Артьом Силченко завладя леговището на чудовището

Тодор Спасов завърши 11-и на ирландския остров Иниш Мор въпреки контузия

Артьом Силченко е името на победителя в състезанието на ирландския остров Иниш Мор, което е кръг от шампионата Red Bull Cliff Diving 2012. Само две седмици по-рано в Португалия руснакът постигна първата си победа в сериите изобщо.

Същевременно, въпреки сериозната контузия, българският представител Тодор Спасов не се отказа от участие и завърши успешно надпреварата.

Състезанието в Ирландия бе четвърти от общо седем кръга от сериите Red Bull Cliff Diving 2012. В началото метеорологичните условия не бяха благоприятни и дори се наложи тренировките да бъдат отменени. Впоследствие, времето се подобри и през първия състезателен ден участниците направиха по два скока. Следващият бе запазен за още два скока като последният от тях бе финал. За него от общо 14 скачачи се класираха 8.

В крайна сметка на подиума се качиха победителят Артьом Силченко (Русия), следван от Орландо Дуке (Колумбия) и Стивън Лобю (САЩ).
Българският участник на състезанието в Иниш Мор Тодор Спасов завърши на 11-а позиция. Той бе с контузия (разтегнати сухожилия на таза и бедрото), получена още в предходния кръг в Португалия. Въпреки силната болка, Тодор Спасов не се отказа да скача дори през втория ден от надпреварата и завърши успешно.

Височината, на която бе поставена платформата, този път бе 27,7 метра. – коментира българският участник в сериите Тодор Спасов. – Доволен съм, че успях да завърша състезанието, въпреки контузията и не ми се наложи да го прекратя по-рано от предвиденото.

Същевременно, с появата ми в Ирландия завърши участието ми в сериите Red Bull Cliff Diving тази година. През настоящия сезон посредством уайлдкарт бях на три старта. Надявам се да ме поканят на квалификации за догодина и оттам нататък ще видим какво ще се получи. За мен бе чест да бъда част от екипа на шампионата през 2012 г.

Следващата пета спирка от календара на Red Bull Cliff Diving 2012 е Бостън (САЩ). Състезанието ще се проведе в периода 24-25 август 2012 г.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година