2. Други спортове
  3. AСК по вдигане на тежести Сливен отличи най-добрите за годината

AСК по вдигане на тежести Сливен отличи най-добрите за годината

Представителят на домакините Стефан Мацаров спечели първото място в Коледния турнир по вдигане на тежести в Сливен

Представителят на домакините Стефан Мацаров спечели първото място в Коледния турнир по вдигане на тежести в Сливен. Третият от европейското първенство за юноши постигна 110 килограма в първото движение - изхвърляне и 140 кг в изтласкването, като с 373,8  точки оглави класирането. На втора позиция при юношите се класира Кристиян Шарабански със 123 кг - изхвърляне и 170 кг – изтласкване и общ точков актив от 356,4 точки. Третото място зае Ивелин Неделчев със 103 кг - изхвърляне и 122 кг – изтласкване и сбор от 321,2 точки. Призьорите са състезатели на АСК Сливен.

При кадетите победител стана Петър Петров с 268,9 точки, пред Емануил Аврамов с 268,4 и Момчил Бакърджиев с 260 точки. В най-малката възрастова група децата на първо място се класира Божидар Андреев, следван от Гроздан Димов и Димитър Димитров.

В проявата участваха освен домакините и гостуващия тим на ЦСКА. Двата клуба се представиха с по седем щангисти в три възрастови групи. Класирането се извърши по точкова система. В отборното подреждане Сливен събра актив от 732,8 точки срещу 499 точки за ЦСКА.

Медали, купи и парични награди зарадваха призьорите в Коледната проява. АСК по вдигане на тежести Сливен отличи и най-добрите си щангисти за 2011 година. Това са Стефан Мацаров, Кристиян Шарабански и Ивелин Неделчев.

Треньорът Пламен Братойчев обяви, че 2011 година е  била успешна за АСК по вдигане на тежести Сливен. “Спечелихме медал от Европейско първенство. Участвахме и записахме добро класиране и на Световното за юноши. Имаме качествено подрастващо поколение при кадетите, като очакваме в близките години с тях също да печелим медали от големи първенства”, поясни треньорът пред кореспондента на Novsport.com в Сливен.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година