2. Други спортове
  3. Бъки е новият шампион на Българи

Бъки е новият шампион на Българи

Момичетата на треньорката Веселина Златева надиграха категорично като гости тима на Свиленград

Бъки (Габрово) е новият шампион на България в женското хандбално първенство. Момичетата на треньорката Веселина Златева надиграха категорично като гости тима на Свиленград с 29:16 (18:6) във втория мач от Суперфинала в А РХГ.

Така "бъкитата" спечелиха финалната серия с 2-0 победи, а с това и титлата на България за първи път от 2015 година и общо за трети в своята история. Свиленград пък не успя да осъществи мечтания златен дубъл, след като по-рано през годината триумфира с Купата на България след победа над Бъки с 22:20 насред Габрово.

Габровските хандбалистки показаха още от началото, че са дошли в Свиленград за победата и титлата. На полувремето Бъки водеше с разгромното 18:6, след което продължи с безупречната си игра за крайното 29:16.

За най-полезна състезателка на Суперфинала и целия сезон в първенството бе определена капитанката на новите шампионки от Бъки Лидия Ковачева. За най-добра вратарка бе обявена Гергана Александрова от Свиленград. А голмайстор на сезона стана Кръстина Касабова от Шумен'98 с 145 попадения.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година