2. Други спортове
  3. Българи доминираха в международна регата по ветроходство край Варна

Българи доминираха в международна регата по ветроходство край Варна

За четвърти пореден път Elan 410 и Elan 514 спечелиха международна регата „COR CAROLI BAVARIA YACHTS, powered by LEXUS”

За четвърти пореден път екипажите на яхти Elan 410 със шкипер Георги Михов и Elan 514 със шкипер Стоян Пандев спечелиха призовите места в завършилата днес престижната международна регата „COR CAROLI BAVARIA YACHTS, powered by LEXUS”.

Състезателите показаха съобразителност и висока класа и извоюваха първите места в класовете IRC Racer и IRC Cruiser и съответно се наредиха на първо и второ място и в генералното класиране на оспорваната надпревара. Първо място в клас IRC 2 Cruisers – LZ Yachting, в клас IRC 3 Classic – Muson, a във Free Class приза грабна Blue Magic Лично градоначалникът на гр. Варна, г-н Иван Портних награди победителите.

Тринадесетото издание на регатата беше организирано от фондация „Кор Кароли” и Яхт-клуб „Бавария яхтс”, като за втора поредна година е подкрепена от генералния спонсор LEXUS. В състезаниетo взеха участие рекорден брой яхти – 46, които плaват под флаговете на България, Румъния, Украйна, Русия, Франция, Италия, Германия, Панама.
На екипажът на най – бързата яхта, проплавала цялото разстояние по реално време бе връчен престижния приз „Синята лента”. Тази година победител стана яхта „Windwalker’’ със шкипер Mирослав Станев.

Освен професионалните гонки бе проведен и турнир „Pro-Am”, в който едновременно участваха професионалисти и аматьори. По този начин ветроходството достига до по – широк кръг от хора.

На победителите в “Pro-Am I” бяха раздадени множество предметни награди..

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София