2. Други спортове
  3. Българин четвърти на Световните игри в Колумбия

Българин четвърти на Световните игри в Колумбия

Най-добрият български състезател Кирил Георгиев се класира на четвърто място в спринтовата дистанция от програмата на ориентирането на Световните игри в Кали (Колумбия)

Най-добрият български състезател Кирил Георгиев се класира на четвърто място в спринтовата дистанция от програмата на ориентирането на Световните игри в Кали (Колумбия). Световните Игри са най-голямото събитие за спортовете, които не са включени в програмата на олимпийските игри. Провеждат се на всеки четири години. Предните игри бяха в Тайван, а следващите са в Полша през 2017 година. Квоти се получават на база класиране по нации - първите 13 за всеки спорт, след това се дават квоти по континенти по една нация, и последните няколко бройки са персонални, каквато квота получи и Николов. Броят на спортистите е лимитиран на 40 мъже и 40 жени.

В Колумбия бяха представени 32 спорта с над 5000 участници. 11 500 полицаи охраняваха събитието. "Колумбийците бяха много горди домакини. Невероятна публика и лъчезарни хора. Медалът загубих по финалната отсечка, за което много ме е яд и сигурно много дълго ще съжалявам", коментира Николов.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София