2. Други спортове
  3. Българин стана световен шампион по таекуондо за ветерани

Българин стана световен шампион по таекуондо за ветерани

Евгени Тодоров пребори конкуренцията на първенството в Талин, Естония

Българинът Евгени Тодоров стана световен шампион по таекуондо за ветерани. Той пребори конкуренцията на първенството в Талин, Естония и извоюва златния медал. По пътя си към титлата той победи много сериозни противници от всички континенти, а участниците в първенството бяха от общо 60 държави.

Ето какво каза 53-гошишният състезател след спечелването на Световното първенство: „Миналата година станах европейски шампион за ветерани, а тази дублирах титлата си. На предното първенство спечелих и спаринг състезанието, и чупенето, а тази бях първи на спаринг и втори на пауър теста – чупене.

Подготвих се доста здраво и участвах на Световното в Талин, където имаше представители на 60 държави. Аз бях в различен поток от северно- и южноамериканците и първо играх срещу азиатец, а след това с победителя между Северна и Южна Америка - аржентинец. Играх и срещу представител от Швеция, когото също прегазих.”

За подготовката и каква е тайната за печеленето на титли, Тодоров каза: „Най-важното нещо е тактиката, стратегията и това как играе противникът. Повечето от участниците видях за първи път на първенството, не ги познавах отпреди. Подготвям се в България, помогнаха ми клуб по таекуондо „АВС” и дупнишки клуб „Гладиатор”. В тях има елитни състезатели – участници в международни първенства.

Тайната на успеха е талант и труд. Талантът обаче е 10-15%, а всичко останало е страшно много труд. При спаринга много важно е желанието и в тази връзка моето мото е: „Участвам, когато желая, но винаги побеждавам”.

Ето на кого посвети титлата си Евгени Тодоров: „Посвещавам титлата си на хората, които имат желание да спортуват и да се развиват. С времето тези, които имат успехи, също ще вдигат трибагреника на подобни форуми. Разбира се, посвещавам титлата и на семейството си, което ме подкрепи и ми помогна много.”

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България