2. Други спортове
  3. България остана без медал в петия ден на Световното първенство по борба, провал на старта за класиците

България остана без медал в днешния пети ден на Световното първенство по борба в Ташкент (Узбекистан).

България остана без медал в днешния пети ден на Световното първенство по борба в Ташкент (Узбекистан). В последната женска категория от програмата - до 63 килограма, Елина Васева беше елиминирана на осминафиналите. Васева падна с 8:10 точки от европейската вицешампионка от Вантаа 2014 Мария Мамашук (Беларус). Българката имаше аванс от 6:2, но в последната четвърт от двубоя позволи на съперничката си да запише осем поредни точки, което се оказа решаващо.

Впоследствие Мамашук загуби на четвъртфиналите и не успя да изтегли Васева до репешажите за бронза. На старта на надпреварата в класическия стил двамата българи днес Явор Янакиев и Христо Маринов също допуснаха ранни поражения.

В категория до 75 килограма световният първенец от Баку 2007 и бронзов медалист от Олимпиадата в Пекин 2008 Янакиев започна с победа над сърбина Виктор Немеш с 3:0 точки в квалификациите, а след това записа нов успех над Йорхен Хосе Коба (Венецуела) с 5:0.

На осминафиналите, обаче, той отпадна от европейския вицешампион от Тбилиси 2013 Зураби Датунашвили, въпреки равенството в резултата от 2:2 технически точки. Датунашвили достигна до полуфиналите, където обаче загуби с 0:1 точка от Арсен Джулфалакян и не успя да изтегли българина до репешажите.

При 85-килограмовите Христо Маринов беше елиминиран още на старта след 3:4 точки от друг грузинец Владимер Гегешидзе. Гегешидзе, европейски вицешампион от Тбилиси 2013, претърпя поражение още в следващия си мач на четвъртфиналите и не успя да изтегли Маринов до допълнителните пресявки за бронза.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024