2. Други спортове
  3. България отпадна от ЕП по футзал

България отпадна от ЕП по футзал

Националите ни напуснаха турнира след победа с 3:2 над Гърция

В зала "Скаптопара" днес се изиграха последните два двубоя от квалификационния турнир за европейско първенство по футзал, на който Благоевград е домакин. България победи в късния мач тази вечер Гърция с 3:2, а в по-ранния двубой днес Дания спечели убедително с 9:1 над отбора на Гибралтар и заслужи първото място в турнира и правото да продължи в следващата фаза на квалификациите, които ще определят участниците в европейското първенство.

Българите също събраха 7 точки, колкото и датчаните, но с по-лоша голова разлика останаха втори и трябваше да изчакат резултатите в другите квалификационни групи, за да се разбере дали ще продължат борбата по-нататък за класиране за еврошампионата.

В крайна сметка стана ясно, че българите спират дотук, въпреки че в Благоевград не загубиха мач - равенство с Дания /2:2/ и победи над Гибралтар /3:1/ и Гърция /3:2/. За следващия кръг на евроквалификациите продължава отборът на Англия, класирал се също втори във своята квалификационна група, но с по-добри показатели от българския тим.

Иначе днешният последен двубой на българския тим в зала "Скаптопара" предложи доста емоции, обрати и драматичен завършек. След равностойно първо полувреме, завършило при нулево равенство, в началото на втората част българите пропуснаха няколко добри положения за гол. За съжаление, досадна грешка позволи на гръцкия тим на поведе и "трикольорите" се оказаха в ролята на догонващи.

Атаките им дадоха резултат и с гол на Стойков българските национали изравниха, а осем минути преди края на двубоя поведоха с 2:1 с точно попадение на Карагеоргиев след асистенция на Стойков. Натискът на българите не спря, но гръцкият вратар спаси опасни удари на българските нападатели. Димов пропусна да увеличи резултата в полза на българите четири минути и половина преди края след неточно изпълнение на т. нар. дълга дузпа.

Две минути преди последния съдийски сигнал гърците получиха право за подобен наказателен удар и не сгрешиха, изравнявайки резултата - 2:2. В последната минута гръцкият състав остана с човек по-малко на терена, това бе нов шанс за националите на България да завършат с победа мача и това се случи 24 секунди преди края след попадение на Шутев.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024