2. Други спортове
  3. България падна от Сърбия на Европейското за девойки, на полуфинал срещу Полша

България падна от Сърбия на Европейското за девойки, на полуфинал срещу Полша

Сръбските състезателки бяха брилянтни в защита през първото полувреме

Националният отбор на България по хандбал за девойки до 19 години завърши със загуба в груповата фаза на Европейското първенство, на което сме домакини във Варна.

Воденият от Веселина Златева тим отстъпи на силния състав на Сърбия с 12:21 (6:9) в последния си мач от Група А на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.

Срещата беше без особено значение и за двата отбора, които вече си бяха осигурили място на полуфиналите. Така Сърбия стана победител в групата с 8 точки след 4 победи от 4 мача, а българските девойки останаха втори с 2 победи, 1 равенство, 1 загуба и 5 точки. По този начин България ще играе на полуфиналите срещу победителя от другата Група В - Полша, докато младите състезателки на Сърбия ще спорят с втория от тази група - Украйна. Полуфиналните срещи ще са в събота (20 юли) съответно от 20,00 и 17,30 часа в зала "Конгресна".

Сръбските състезателки бяха брилянтни в защита през първото полувреме, докато българките имаха множество пропуски и отбелязаха само 6 гола. Така почивката дойде при 9:6 за Сърбия. Междувременно капитанката и вратарка на България Ивон Дюлгерова се контузи много тежко и бе заменена. Сърбия продължи да играе по-добре и да диктува играта през втората част и закономерно се поздрави с победата след убедителното 21:12.

Най-резултатна за България беше Габриела Цонева с едва 3 гола и беше обявена за най-полезна състезателка (MVP) за тима в мача. Мари Томова и Мадлен Тодорова добавиха по 2 попадения. За сръбкините Йована Йовович реализира 7 гола за победата и беше определена за MVP за тима в срещата. Наташа Ловрич добави още 4 попадения за успеха.