2. Други спортове
  3. България продължава да заема трето място в класирането по медали

България продължава да заема трето място в класирането по медали

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзовите медали на финалите на бухалки и лента и донесе третото място на България

България е на трето място в класирането по медали и след петия ден на световното първенство по художествена гимнастика във френския град Монпелие.

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзовите медали на финалите на бухалки и лента и донесе третото място на България. На обръч и топка тя остана четвърта и е седма в многобоя. България пък е на пето място в отборното класиране.

Снощи Митева имаше реален шанс да вземе бронз и в многобоя, но направи грешка в последното си съчетание с обръч. Българката бе трета след третия уред, но на обръч изпусна, гони уреда извън терена и получи 20-та оценка от 25.600 точки. Олимпийската и вече трикратна световна шампионка Евгения Канаева (Русия) спечели златото на всичките шест отличия, а Дария Кондакова (Русия) е с пет сребърни отличия и злато в отборното.

Русия води в класирането по медали с 11 отличия (6 златни и 5 сребърни), на второ място е Беларус с един сребърен и един бронзов медал, а на трето - България с два бронзови медала. След нас са Украйна, Азербайджан и Израел с по едно бронзово отличие. Днес първенството продължава с многобоя при ансамблите от 16.00 до 20.00 часа, като България е с 3-ти стартов номер на 5 топки и с 16-ти на 3 ленти и 2 обръча.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година