2. Други спортове
  3. България с 3 златни медала от световното в София

България с 3 златни медала от световното в София

Ана-Мария Стоилова, Антонио Папазов и Тихомир Братоев са "златните" българи

България спечели три титли от завършилия днес в София 5-и световен шампионат по спортна аеробика за юноши и девойки. Първенството се проведе в зала "Арена Армеец", където от утре до неделя ще е 12-ото световно за мъже и жени.

Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов победиха при смесените двойки старша възраст (15-17 г.), с оценка 20,000 т., следвани от китайците Ли и Пан, с 19,825. Бронза си поделиха Унгария (Мазаш/Бали) и Румъния (Никола/Барна), с по 19,550.

Стоилова спечели и индивидуалното състезание. В него Ана-Мария раздели лидерството с италианката Микела Кастолди, като получиха по 20,000 точки. На трето място също се класираха две състезателки - Сара Натела (Ит) и Белен Гилемо (Исп), с резултат 19,750.

15-годишната Ана-Мария взе и специалния приз "Олимпийска надежда", който вестник "Всичко за семейството" връчи на най-добре представилия се български участник в световното.

Тихомир Баротев победи при юношите младша възраст (12-14 г.) индивидуално. Той завърши с 18,500 т. - с три десети повече от сребърния медалист Костин Хустя (Рум). И тук бронзовите отличия бяха поделени. Взеха ги Том Журдан (Фр) и Висенте Хирона (Исп), с по 17,950.

Баротев грабна и втори медал. Тихомир и партньорката му Димана Николова се класираха трети при смесените двойки младша възраст. Преди тях завършиха двата тима на Русия.

Българският отбор остана на крачка от отличията, завършвайки 4-и в надпреварата при групите младша възраст. Мина Ангелова и Дарина Пашова пък са съответно 5-а и 7-а индивидуално.

В индивидуалното състезание за юноши старша възраст Антонио Папазов завърши на пето място.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година