2. Други спортове
  3. България с пето място на Европейското по спортна гимнастика

България с пето място на Европейското по спортна гимнастика

При мъжете имаме четирима финалисти

Българският национален тим в състав Дейвид Хъдълстоун, Йордан Александров, Димитър Димитров, Радослав Рачев и Христос Маринов се класира на пето място в отборния финал на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже в Мерсин (Турция).

На финала българите събраха сбор от 236.429 точки. Това е изключителен успех за българската спортна гимнастика, тъй като България намери място сред шестте най-силни отбора на Стартия континент.

Европейски шампион стана Украйна с 248.963 точки, а в класирането следват домакините от Турция с 244.793 точки и Унгария с 240.393 точки. На четвърто място е Израел, а на шесто - Австрия.

Утре европейското първенство завършва с финалите на отделните уреди при младежите и при мъжете.

При младежите България има седем финалисти. Божидар Златанов и Здравко Добрев са сред осемте най-добри на земна гимнастика, Златанов е също на финал на халки, на успоредка и на висилка, а Теодор Трифонов, който се нареди пети в многобоя, ще се бори за медалите на успоредка и на висилка.

При мъжете имаме четирима финалисти. Христос Маринов е сред най-добрите осем на халки, Димитър Димитров ще спори за отличията на прескок. Дейвид Хъдълстоун, който има квота за олимпийските игри в Токио догодина, ще се бори за място на подиума във финала на успоредка, а сред финалистите на висилка е Йордан Александров.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"