2. Други спортове
  3. България със силно представяне при дебюта си на световно първенство по джитбол

България със силно представяне при дебюта си на световно първенство по джитбол

Българският национален отбор по джитбол се завърна от световното първенство в Чехия. В дебютното си участие българските лъвове се представиха на много добро ниво и завършиха в Топ 10 в общото класиране от 84 нации.

Светвоното първенство се проведе в град Нимбург, като над 3000 души изпълваха местната зала всеки ден.

Отборът ни участва и в трите дисциплини:

единици - Филип Филипов;
двойки: Добромир Абаджиев, Тони Радулов и Павлин Кузов;
тройки: Филип Филипов, Добромир Абаджиев, Юлиан Христов и Ивайло Симеонов

Нашите взеха ценни победи над традиционно добри отбори в джитбола като Южна Корея, Дания, Коста Рика, Украйна и САЩ.

Делегацията беше водена от Лъчезар Паланков и Георги Георгиев - съпрезиденти на Българска федерация по джитбол, както и от вицепрезидента на Българска асоциация по минифутбол Пламен Божидаров.

От Федерацията заявиха, че са изключително доволни от представянето на тима и от 2013 година в България ще стартират редица турнири по джитбол с цел популяризирането на този спорт в страната.
Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова