2. Други спортове
  3. България срази Финландия с 4:1 по бадминтон

България срази Финландия с 4:1 по бадминтон

Отборът на България записа престижна победа с 4-1 срещу Финландия в мач от група 6 на Европейското първенство по бадминтон за смесени състави в Ливърпул. По два успеха за нашите записаха примата Петя Неделчева - на сингъл и двойки жени, и Стилиян Макарски на микс и двойки мъже, информира електронното издание Racketi.com.

Най-силната състезателка в историята на българския бадминтон Петя Неделчева даде преднина на националния отбор срещу Финландия с 2-1 в двубой от Европейското първенство за смесени отбори в Ливърпул. 13-ата в света Петя надигра съпругата на тенисиста Ярко Ниеминен – Ану, с 21:11, 21:9 за 26 минути в 11-хилядната зала „Еко“.

Неделчева не даде шанс на съперничката и на почивката водеше с 11:7 точки. След това терорът продължи и Петя направи серия от 7 поредни точки, която спря чак при 20-ата за нея. Във втория гейм картината беше подобно. 25-годишната българска прима дръпна с 4:0, пак стигна до почивка при 11:7 и после довърши Ниеминен. Петя направи 11 точки от смачове и спечели 20 след дълги разигравания.

В първия мач от нашата шеста група смесената двойка Стилиян Макарски и Дияна Димова бе убедителна срещу Туомас Нуортева и Сани Раутала и спечели с 21:13, 21:8. Срещата продължи едва 20 минути.

При мъже единично нашият Благовест Кисьов отстъпи драматично в равностоен двубой на първата ракета на финландците Виле Лонг. Българинът загуби с 20:22, 18:21 след половин час игра, като в първия гейм стигна до точка за спечелване на частта. Така резултатът стана 1-1.

Останалите ни успехи бяха на двойки. При мъжете Красимир Янков и Владимир Методиев победиха Туомас Нуортева/Мико Викман с 21:13, 21:7. При дамите Неделчева и Димитрия Попстойкова разбиха Сани Раутала и Ноора Вирта с 21:13 и 21:13.

В сряда България играе с Литва, а в четвъртък излиза срещу водача в групата Полша, който е бронзов медалист в турнира от миналата година. Полаците днес се наложиха също с 4-1 над литовците.

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков