2. Други спортове
  3. България взе два златни медала на световнотото по канадска борба в Казахстан

България взе два златни медала на световнотото по канадска борба в Казахстан

Георги Гайдарджиев и Красимир Костадинов постигнаха успеха

България постигна нов успех на провеждащото се 33-то световно първенство по канадска борба в Алмати, Казахстан. В днешния състезателен ден за мъже и жени на дясна ръка България спечели два златни медала - за Георги Гайдарджиев и за Красимир Костадинов.

След като световният и европейски шампион Георги Гайдарджиев ("Армспорт" - Благоевград) вчера спечели световната титла в категория мъже до 55 кг на лява ръка, днес той по безапелационен начин взе златото и на дясна ръка, побеждавайки на финала руснака Арсен Чомаев. По този начин, наш състезател за първи път печели титлите на лява и на дясна ръка както от европейско, така и от световно първенство, в рамките на само една календарна година.

Световният и европейски шампион Красимир Костадинов ("Херкулес" - Тутракан) също се бори изключително силно. На финала Краси победи грузинеца Васо Дауташвили в категорията за мъже до 100 кг дясна ръка. Както вчера, така и днес, малко не достигна за медал на европейския мицешампион Христо Делиджаков ("Витоша Армрестлинг" - София).

Ицо остана 4-и в категория мъже до 70 кг дясна ръка. Европейският шампион Виктор Балабанов ("Витоша Армрестлинг" - София) също не успя да влезе в призовата тройка и се класира на 4-о място при мъжете до 75 кг дясна ръка. Днес бе последният 4-и състезателен ден на шампионата. Равносметката за страната ни от изминалото световно първенство е: 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, както и 5-о място в отборното класиране.

Ето българските успехи:
Георги Гайдарджиев     ("Армспорт" - Благоевград)  мъже  категория до  55 кг - 2 златни медала на лява и дясна ръка

Красимир Костадинов ("Херкулес" - Тутракан)        мъже  до 100 кг
- 1 златен медал на дясна ръка

Стефан Ленгаров ("Витоша Армрестлинг" - София) мъже до  80 кг - 1 сребърен медал на лява ръка

Георги Цветков     ("Армспорт" - Банско) мъже над 110 кг    1 бронзов медал на лява ръка.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година