2. Други спортове
  3. България завърши с два медала от световното по батут

България завърши с два медала от световното по батут

Президентът на Българската федерация по батут Стоян Димитров бе видимо доволен след края на първенството

Десетдневният маратон по скокове на батут в столичната зала „Арена Армеец“ приключи. През последните дни зрителите станаха свидетели на изпълненията на най-добрите състезатели както при мъжете и жените, така и при юношите и девойките.

Равносметката за България е 2 медала и едно 6-то място при юношите. В събота Мариян Михалев спечели бронзовото отличие на батут-индивидуално при юношите 13-14 години, а Йонко Донков завоюва сребро на акробатична пътека за юноши 17-18 години.
В последния ден от надпреварата имахме още един финалист - Георги Илиев, който завърши 6-ти на батут-индивидуално (17-18 годишни). Илиев се представи прекрасно, но не можа да завърши съчетанието си по най-добрия начин и това го остави извън борбата за медалите. Неговият резултат бе 28.050, но можеше да бъде далече по-висок. В неговата дисциплина шампион стана Андрий Юдин от Русия, а при девойките в същата възрастова група златото грабна Мегу Уеяма от Япония.

В дисциплината двоен мини-батут момчета (13-14 г.) титлата грабна Тиаго Ромао от Португалия. На акробатична пътека (11-12 г.) златният медал при момчетата завоюва Шведов от Русия, а при момичетата на най-високото стъпало на почетната стълбичка се качи Гретхен Щулц от САЩ. Емоционалното и изтощително десетдневно състезание приключи със скокове на батут-синхронно, съответно във възрастова група 17-18 години при девойките и 15-16 години при юношите. При момичетата шампионки станаха Грузия, а при момчетата - Беларус.

Президентът на Българската федерация по батут Стоян Димитров бе видимо доволен след края на първенството. От 7-ми ноември насам най-силните мъже, жени, юноши и девойки премериха сили в София и оценките за първенството са високи.

„Това беше най-силното световно първенство по батут - и като качество, и като техническа стойност. Записахме рекорден брой участници от рекорден брой страни, всички делегати от всички федерации изказаха големите си благодарности за перфектната организация и доброто преживяване в София“, сподели Димитров, който коментира и представянето на българските състезатели. „Двата медала, които Мариян Михалев и Йонко Дончев спечелиха, както и 6-то място на Георги Илиев, определено могат да се считат за успех. Момчетата са много талантливи и имат голямо бъдеще. Следващата цел е добро представяне на Европейското първенство, което ще се проведе в Порто през месец април догодина“.

Така приключи световното първенство по батут в София. Следващият голям форум за родните национали е Европейското първенство в Португалия през април 2014 година.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София