2. Други спортове
  3. България завърши с победа европейското по бадминтон

България завърши с победа европейското по бадминтон

Вижте подробности от първенството за юноши и девойки в Белград

България постигна втора победа на Европейското отборно първенство по бадминтон за юноши и девойки в сръбската столица Белград. В третия си мач от група 8 националите надделяха над Литва с 3:2 победи.

Успехи днес записаха Калояна Налбантова на сингъл срещу Йогаиле Келечуте с 21:6, 21:7 за 18 минути, Михаела Чепишева/Цветина Попиванова срещу Вилте Паулаускайте/Моника Сукаскайте с 18:21, 21:16, 21:19 за 46 минути и на смесени двойки Станимир Терзиев/Калоян Налбантова срещу Вилиус Багданавичус/Вилте Паулаускайте с 21:16, 21:13 за 24 минути.

Поражения допуснаха Станимир Терзиев на сингъл от Домас Паксис с 21:11, 23:25, 15:21 за 42 минути и двойката юноши Александър Петров/Красимир Тодоров от Вилиус Багданавичус/Домас Паксис с 15:21, 9:21 за 18 минути.

Преди това българите спечелиха срещу Норвегия с 3:2 и загубиха от Англия с 1:4. Националите приключват участието си в надпреварата. Те завършват на второ място в класирането в групата след тима Англия, който единствен продължава на четвъртфиналите.

В понеделник в Белград започват срещите от индивидуалната надпревара на Европейското първенство.