2. Други спортове
  3. Българка на финал в стрелбата с лък

Българка на финал в стрелбата с лък

Националната състезателка Добромира Данаилова ще се бори за златния медал на Европейската Младежка купа в Пореч (Хърватска).

В квалификациите на 60 метра българката се класира втора с резултат 647 т. В елиминационния кръг Данаилова регистрира три поредни победи и успя да стигне до финала, който ще бъде на 12 май, 2012 г. На финала Добромира ще се изправи срещу рускинята, А. Дашиева.

През 2011г., Данаилова подобри два пъти Европейския рекорд на 60 м с 330 и 333 т. и спечели бронзов медал на младежката купа в Армения.

Другият ни представител при кадетите Георги Владев (628т.) зае 9-то място в крайното класиране на младежката купа, като победи в две поредни елиминации.

Участието на националите ни се финансира от Министерството на физическото възпитание и спорта по програма „Олимпийска подготовка-2012”.

Европейско Гранд При по стрелба с лък
От 09 до 14 юли 2012 г., град София за трети път ще бъде домакин на открито ЕВРОПЕЙСКО ГРАНД ПРИ ПО СТРЕЛБА С ЛЪК, което ще се състои в к-с „Царско село”.

Организатор на събитието е Българската федерация „Стрелба с лък”. Състезанието ще се проведе под патронажа на Министъра на физическото възпитание и спорта Г-н Свилен Нейков.

Финалите на ЕГП София-2012 ще бъдат на 14 юли, на националния стадион ”Васил Левски”. Състезанието е последната голяма международна проява преди Олимпийските игри в Лондон. Очаква се в България да пристигнат всички водещи състезатели в стрелбата с лък.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година