2. Други спортове
  3. Български гимнастици са втори на турнир в Турция

Български гимнастици са втори на турнир в Турция

Българските момчета спечелиха три първи места на отделните уреди, а в отборното класиране останаха на второ място след домакина Турция

Отборите на България по спортна гимнастика за момчета и момичета (родени 2002-2005 година) се представиха отлично по време на тристранния турнир в Болу, Турция. В състезанието, което се проведе в памет на един от най-именитите турски гимнастици в историята на страната Мурат Камбаш, освен наши гимнастици и представители на домакините се включиха и деца от Гърция.

Българските момчета спечелиха три първи места на отделните уреди, а в отборното класиране останаха на второ място след домакина Турция. При момичетата отборното подреждане е в същия ред - Турция, България, Гърция.

"Изключилтено съм доволен от представянето на децата. Имахме доста продължително и уморително пътуване, но те показаха завиден ентусиазъм и страст за игра. За тяхната възраст е важно да участват на колкото е възможно повече международни турнири, за да свикват със състезателната обстановка и да трупат опит", каза треньорът Илия Янев.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024