2. Други спортове
  3. Българският ансамбъл започна уверено в Портимао

Българският ансамбъл започна уверено в Портимао

В първия състезателен ден на световната купа по художествена гимнастика в Портимао новият състав на българския ансамбъл дебютира с 5 обръча, като игра уверено и влезе с 4-та оценка от 25,425 точки на финалите на този уред в неделя

В първия състезателен ден на световната купа по художествена гимнастика в Портимао новият състав на българския ансамбъл дебютира с 5 обръча, като игра уверено и влезе с 4-та оценка от 25,425 точки на финалите на този уред в неделя. Момичетата на Илиана Раева изиграха вдъхновено композицията по музика от филма "Крал Артур" и веднага се отправиха на лека тренировка. Чуждестранните специалисти са изненадани от напълно подновения ни отбор, както и от чистотата и синхрона в изпълненията на ансамбъла ни. Според всеобщото мнение на турнира, българките са с голям потенциал за бъдещето, като се има предвид, че три от момичетата са само на 15 години!

Първи е ансамбълът на Русия /27,350т./, пред световните шампионки от Италия/26,850т./ и Израел /25,500т./. Изненадващо слабо и с много грешки се представи отборът на Беларус, който завърши без един от уредите. Дебют като треньор на украинския ансамбъл направи световната шампионка от 2007 г. Анна Бесонова.

По-рано днес след изпълненията на въже и обръч представителките ни при девойките заемат 8-мо място в отборното класиране. Анастасия Киссе е с 5 та оценка на въже /24,225/, а Стела Георгиева /21,500/ след грубо изпускане на обръча е 10 та. Първи е отборът на Русия - 51,800, пред Беларус - 49,200 и Германия - 47,225. Утре състезанието продължава с останалите два уреда при девойките и с участието Силвия Митева и Мария Матева с въже и обръч.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"