2. Други спортове
  3. Българско трио окупира почетната стълбичка след първия етап на Международния колоездачен тур в Слънчев бряг (СНИМКИ)

Михаил Михайлов, Николай Генов и Георги Гинин бяха най-бързи на "Мемориал Димитър Янков"

Тримата наши младежки национали – Михаил Михайлов от „Хемус“ – Троян, Николай Генов от пловдивския „Цар Симеон 1898“ и Георги Гинин от „Печенеги“ – Пазарджик,  окупираха почетната стълбичка на победителите, след първия състезателен етап на силния международен колоездачен тур "Мемориал Димитър Янков". Триото финишира в този последователен ред, като само финалният спринт определи в последните метри на финала в Несебър кой какъв приз да отнесе.

Етапът бе с дължина на трасето 86 км, но много интересен и сравнително тежък, заради силния страничен вятър откъм морето. След първото изчакване до Каблешково, колоната  изненадващо остана почти цяла, с малки разкъсвания и догонвания. На 63-ия километър, при двете премии за катерачи над Брястовец, обаче 7 колоездачи, 6 от които българи, успяха да се откъснат от основната група.  „Великолепната седморка“ увеличи аванса след село Рудник, а в Ахелой вече водеше с близо минута пред колоната.

Километър преди финала, пловдивчанинът Николай Генов атакува мощно, но бе „хванат“ от Мишо Михайлов и спорът им кой да стане победител се реши буквално в последния метър, когато с по-малко от една капла разтояние успехът измъкна троянецът. Така Михайлов спечели първия етап и облече жълтата фланелка, но Генов със сигурност утре ще гони реванш.

Фланелката за катерачи облече пловдивчанинът Адриян Беев от „Цар Симеон 1898“, а тази за активност отиде при Денис Колевски от националиня тобор на Македония.

Утре е вторият състезателен етап на престижното състезание, което се провежда за трета поредна година е и в памет на известния бизнесмен, общественик, доайен на съвременния български туризъм Димитър Янков.

Етапът ще бъде дължина на трасето 91 киолметра, с няколко височинни изкачвания от втора и трета категория. Колоната ще тръгне от хотел "Хризантема" в Слънчев бряг, през Тънково – Кабелешково – Брястовец, Изворище и Миролюбово и обратно, с финал в Кошарица.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024