2. Други спортове
  3. Белгиец спечели 19-ия етап на Вуелтата

Белгиец спечели 19-ия етап на Вуелтата

Крис Фруум запази преднината си пред Нибали

Британецът Крис Фруум запази преднината си от 1 минута и 37 секунди пред втория Винченцо Нибали и след 19-ия етап на колоездачната обиколка на Испания - 149,7 километра от Парк Натурал де Редес до Хихон.

Така два етапа преди края Фруум е с реални шансове да стане първият колоездач от 39 години насам, който печели обиколките на Франция и Испания в рамките на една календарна година.

Фруум финишира на 19-о място в днешния етап, като бе в група с 28 други състезатели, сред тях и Нибали.

Победата грабна белгиецът Томас де Хенд, който изпревари с финален спринт осем други състезатели. Големи промени в генералното класиране обаче не настъпиха.

Втори днес остана колумбиецът Харлинсон Пантано, докато испанецът Иван Гарсия се нареди трети. Гарсия пропусна да вземе първа победа за Испания в тазгодишната Вуелта и ако следващите два етапа не бъдат спечелени от представител на домакините, то за пръв път от 1996 година Вуелтата ще приключи без домашна етапна победа.

В събота предстои предпоследният 20-и етап на обиколката - 117,5 километра през планините, като финалът е на Алто де л'Англиру. Това е и последният реален шанс на Нибали да атакува временния лидер в класирането.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година