2. Други спортове
  3. Без българи в призовата тройка на критериума за Купа „Изида”

Без българи в призовата тройка на критериума за Купа „Изида”

Германецът Марсел Калц от тима на "Руди Проджект" спечели трофея

Германецът Марсел Калц от тима на "Руди Проджект" спечели колоездачния критериум за купа „Изида”, който е част от програмата на международното състезание по колоездене Гран При на Добрич.

Немецът оглави крайното класиране, след като събра 17 точки в 60-километровия критериум из улиците на града. Надпреварата включваше 12 обиколки по 5 километра със спринт на всяка втора обиколка. Втори с 12 т. завърши Михаел Гросо (Румънски национален отбор), а трети с актив от 9 т. се класира Али Раза ("Брисаспор", Тур).

Шестицата допълниха Небойша Йованович ("Раднички", Сърбия), Кристиян Грахман ("Руди проджект", Германия) и унгарецът Кристиан Ловаши ("Туснад", Румъния).

Стартът на състезанието бе даден от заместник министъра на физическото възпитание и спорта Иван Ценов. На събитието присъстваха още кметът на Добрич Детелина Николова, Петър Бончев - председател на Българския колоездачен съюз, Николай Колев - заместник-председател на БКС и на Балканската федерация по колоездене, и Веселин Михайлов - генерален секретар на БКС.

Състезанието, което се провежда в Добрич, е включено в календара на Международния колоездачен съюз и се провежда под патронажа на министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков.

Днес, 6 май, ще се проведе и последното състезание- общ старт по маршрут Добрич - Крушари - Оногур - Хитово - Карапелит - Рилци и обратно.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година