2. Други спортове
  3. „Биг Фиш“ спечели втория кръг от Републиканското

„Биг Фиш“ спечели втория кръг от Републиканското

Майсторите на мормишката успяха да уловят 4,706 кг риба и получиха само 21 наказателни точки

Отборът на „Биг Фиш“ успя да спечели втория кръг от Републиканското първенство по улов на риба на лед. Майсторите на мормишката успяха да уловят 4,706 кг риба и получиха само 21 наказателни точки.

Втори се наредиха представителите на „Янтра“ с 3,782 кг улов и 29 наказателни точки. Трети останаха състезателите от „Фиш Мастерс“ с 3,750 кг риба и 29 наказателни точки.

Доста изненадващо победителите от първия кръг – „Риболовен свят“ останаха на 7-мо място само с 2,295 кг улов и 43 наказателни точки. Домакин на втория кръг беше язовир „Малък Беглик“.

„Получи се едно много оспорвано състезание. Разликите между отделните отбори до последно бяха много малки. Борбата за републиканската титла стана много интересна. Радвам се, че състезателите дават всичко от себе си. Нека най-добрите се поздравят с титлата след последния кръг“, сподели председателят на секция „Риболов на лед“ Йордан Софков.

В индивидуалното класиране победител стана Любомир Вартанянов от „Биг Фиш“ с 1,378 кг уловена риба и само 3 наказателни точки. Втори остана представителят на „Янтра“ Никола Стефанов с 1,260 кг риба и също 3 наказателни точки. Трети се нареди Любомир Венков от „Боби Фишер“ с  4 наказателни точки и улов от 1,826 кг.

„Щастлив съм от представянето си. Искам да благодаря на момчетата, защото ние сме един отбор и успехите ни са общи“, заяви щастливият победител Любомир Вартанянов.

Последният и решаващ трети кръг от Републиканското първенство ще се проведе на 28 февруари – 1 март на на язовир „Широка поляна“.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024