2. Други спортове
  3. Бизоните се добраха до трудна победа срещу Академик (Сф)

Бизоните се добраха до трудна победа срещу Академик (Сф)

Бейзболистите на Бизоните постигнаха трудна победа с 5:4 у дома срещу отбора на Академик (Сф), който само преди седмица бяха били като гости с 30:1 след нокаут в седмия ининг. Днес възпитаниците на Ясен Неделчев без малко не изпуснаха успеха след като губеха в 9-ия ининг с 3:4 точки. В последната част обаче 15-кратните шампиони на страната ни показаха класата и реализираха две точки, с което спечелиха и мача

Бейзболистите на Бизоните постигнаха трудна победа с 5:4 у дома срещу отбора на Академик (Сф), който само преди седмица бяха били като гости с 30:1 след нокаут в седмия ининг. Днес възпитаниците на Ясен Неделчев без малко не изпуснаха успеха след като губеха в 9-ия ининг с 3:4 точки. В последната част обаче 15-кратните шампиони на страната ни показаха класата и реализираха две точки, с което спечелиха и мача.

Дъждът, макар и слаб, който валеше през цялото време на мача изравни силите на двата отбора и това бе причината за трудната победа, заяви след мача Ясен Неделчев, който не остана доволен като цяло от играта на своите днес. Въпреки всичко най-успешният тим в България се добра до втората си победа от началото на държавното първенство по бейзбол. Следващия двубой на бейзболният клуб от Благоевград е на 9 май срещу друг столичен отбор, този на Лъвове. Тогава отново Бизоните ще домакинстват на своя стадион „Портър Парк”.

Прекият конкурент на благоевградчани за титлата „Девълс „ днес не игра и мачът им с Юнак (Сф) бе отложен за неопределено време. В първата среща възпитаниците на Петър Арбов от Дупница победиха с 4:2 тима на Юнак в столицата. Утре 6-ма от младите бейзболисти на Бизоните заминават за Прага, където на 5 май ще имат възможността да бъдат наблюдавани от американски треньори. Най-добрите от тях през лятото ще участват в турнир в Италия, където ще има доста скаути от Мейджър лигата на САЩ и пред някой от тях дори може да се появи възможността за подписване на професионален договор. За чешката столица заминават близнаците Крум и Кристиян Темелкови, Мартин Андонов, Теодор Димитров, Александър Ташев и Александър Петров.
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков